Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas EAH

 
24 Ocak 1985'te İstanbul'da özellikle koroner bypass ağırlıklı bir kardiyovasküler merkezin kurulması, bu alandaki büyük boşluğun doldurulması ve koroner bypass ameliyatı için yurt dışına hasta akımının azaltılması amacı ile kurulmuştur.
2005 yılında Kartal’da bulunan 41249 m2 kapalı alana ve 465 yatak kapasitesine sahip yeni binasına taşınarak daha önce Kardiyoloji, Kardiyovasküler Cerrahi, Anestezi ve Reanimasyon dallarında verdiği eğitime, Cerrahi Gastroenteroloji eğitimini de ekleyerek Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi adını almıştır.  Hastanede 114 yoğun bakım yatağı, 12 ameliyathane, 7 angiografi kateterizasyon laboratuvarı mevcut olup hem erişkin hem de pediyatrik kardiyovasküler hastalıkların tanı ve tedavisinde ülkemizin sayılı merkezlerindendir. Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hem kalp hem akciğer nakli yapılmakta olup kalp damar cerrahisi bünyesinde Türkiye de tek olan Aort Cerrahisi Birimi kurulmuştur. Acil Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahi, Anestezi ve Reanimasyon, Çocuk Kardiyolojisi, Pediyatrik Kardiyovasküler Cerrahi, Gastroenteroloji Cerrahisi, Gastroenteroloji, Göğüs Cerrahisi,  Kardiyoloji, Kardiyovasküler Cerrahi, Ağız ve Diş Sağlığı, Aile Hekimliği, Çocuk Hastalıkları, Dahiliye, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları, Nefroloji, Nöroloji Poliklinikleri bulunmaktadır.

Cevizli Mah. Denizer Cad. Cevizli Kavşağı No:2 Kartal/İstanbul, Türkiye
Tel: 0216 500 1 500 Faks: 0216 500 15 93
DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Ulakbim İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Devlet E-Nabız Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Eğitim Kamu İç Kontrol Çalışmaları